Platform Onderzoek, Ontwikkeling en Innovatie Water
Het platform wil de rol opnemen van:
- klankbord voor de Vlaamse en Europese onderzoeks- en innovatieagenda's
- beleidsadviseur die onderzoeks- en innovatienoden detecteert en signaleert
- facilitator en incubator die beleidsvragen met onderzoeksvragen verbindt en aan gerichte matchmaking doet.
Team
Het platform bestaat uit een slanke kopploeg van partners die samen de agenda vormgeven en initiatieven opzetten en een breed platform dat als klankbord optreedt.
- kopploeg: departement Economie, Wetenschap & Innovatie, departement Mobiliteit en Openbare Werken, VMM, Watercircle.be, Vlakwa en Aquaflanders.
Water-kracht-bundel | Matchmaking event dat toont dat samenwerken, écht werkt
De kopploeg van het platform Onderzoek, Ontwikkeling en Innovatie nodigt iedereen uit op donderdagvoormiddag 2 februari 2023 voor een OO&I matchmaking event. Ben je op zoek naar partners en/of financieringskanalen voor toekomstig watergebonden onderzoek of toekomstige innovatieprojecten, dan is het matchmaking event de plaats van afspraak.
Deelnemers komen er meer te weten over de Vlaamse calls-to-be, over hoe beroep te doen op Europese financieringskanalen en waar geschikte partners te vinden. Iedereen kan vooraf ideeën voor onderzoek of innovatie pitchen en zo meteen op zoek gaan naar geïnteresseerde partners. Ben jij vragende partij om potentiële partners te vinden? Meld je via deze link aan om een gesprekstafel of een gesprekstopic te reserveren.
Tussensprint herfst 2022
Naast de bijdrage aan het CIW-Waterforum en de voorbereiding van het matchmaking event OO&I vormt het platform een klankbord voor de Vlaamse bijdrage aan het Europese partnerschap Water4All en voor de opmaak door Vlakwa van de Vlaamse Onderzoek- en Innovatieagenda Water met focus op watergebruik in de industrie. De call for pre-proposals in het kader van Water4All is intussen afgesloten. Volledig uitgewerkte voorstellen worden verwacht tegen 20 maart 2023.
Tussensprint lente 2022
De kopploeg werkt alvast aan volgende projecten:
- Water 4All. Afgelopen maanden hebben de betrokken partners (dept. EWI, VLAIO, FWO, VITO, stad Mechelen, VMM) vooral een bijdrage geleverd aan de voorbereiding van het Horizon-Europe partnerschap Water4All, dat op EU-niveau de onderzoeks- en innovatie-inspanningen op het vlak van water wil versterken. Op 1 juni startten de partners het partnerschap Water4All op. Vlaanderen participeert aan de 1ste oproep die zich richt op het thema “beheer van watervoorraden bij klimaatextreme gebeurtenissen” De call wordt in september gelanceerd.
- Waterforum. Ook het Waterforum staat bovenaan de agenda van het platform. Tijdens de lentesessie werd duidelijk dat het netwerk en de kennis van het waterlandschap van de kopploeg bijzonder uitgebreid is en goed van pas komt om het programma voor het komende Waterforum over de proactieve aanpak van droogte vorm te geven. Reken maar dat er een boeiend verhaal vanuit vele stemmen zal verteld worden op 22 september!
- Quick scan wateronderzoek. Met de kopploeg is een quick scan gemaakt van het onderzoek- en innovatielandschap in Vlaanderen, in samenwerking met het FRIS-portaal. De scan leverde zo’n 700 onderzoeksprojecten rond water op. Een interessant overzicht met daarin heel wat kiemen om in de nabije toekomst verrassende combinaties te maken tussen verschillende onderzoekers en disciplines. Een eerste match-making oefening loopt alvast.
- Klankbord. Het platform biedt ook een klankbord aan diverse onderzoeks- en kennisinitiatieven, zoals de innovatie-initiatieven in het kader van de Blue Deal en de opmaak van een onderzoeksagenda water.
Podcast
Beluister de podcast waarin Bernard De Potter, CIW-voorzitter en initiatiefnemer van de platformwerking voor water, en Kor Van Hoof, stuwende kracht achter de platformwerking Onderzoek, Ontwikkeling en Innovatie Water, hun kijk geven op de samenwerking binnen de platformwerking.